فروشگاه طرحهای جابر بن حیان,انواع طرحهای جابر واقدام پژوهی

طرح جابر با موضوع استرسکوپ (برجسته بین)

طرح جابر با موضوع استرسکوپ (برجسته بین)

فرمت فایل: ورد وقابل ویرایش

تعداد صفحات:10

 این مجموعه شامل:
 پوستر های طرح جابربن حیان در مورد استرسکوپ (برجسته بین)
تابلوی نمایش طرح جابربن حیان در استرسکوپ (برجسته بین)
 عکس جابربن حیان در مورد استرسکوپ (برجسته بین)
مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن استرسکوپ (برجسته بین)
این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.

 

قسمتی از توضیحات متن::

 

استریوسكوپ ( Stereoscope)  دستگاهی است مركب از دو عدسی چشمی كه دو تصویر تقریباً مشابه از یك شی را متحد ساخته و به صورت سه بعدی یا برجسته به نظر می رساند.
استریوسکوپ
استریوسکوپ را " چارلز ویتسون " اختراع کرد تا بتواند به طور همزمان دو تصویر را جداگانه ( هر یک با یک چشم ) ببیند. این دو تصویر یک صحنه را نشان می دهند، اما با زوایایی که کمی تفاوت دارند.
وقتی تصویر ها را در استریوسکوپ می بینیم، مغز دو تصویر تخت را به یک تصویر تبدیل می کند که سه بعدی به نظر می آید. این خاصیت، ناشی از دید دو چشمی انسان است. به دلیل موقعیت قرار گرفتن چشم ها، هر چشم اشیا را از زاویه ای که اندکی متفاوت است می بیند.
تفاوت بین این دو تصویر را "اختلاف منظر" می نامند و مغز آن را به صورت "عمق " تعبیر و تفسیر می کند. چنین به نظر می آید که نقاط مختلف در تصویر ترکیبی، با ناظر فاصله های متفاوت دارند. عکس های هوایی را بعضی وقت ها به شکل زوج های استریوسکوپی تهیه می کنند تا در مقایسه با عکس های معمولی، اطلاعات و جزییات بیشتری را به نمایش بگذارند.
استریوسکوپ
انواع استریوسکوپ:
استریوسکوپ ها معمولاً با دو عنوان استریوسکوپ جیبی و آیینه ای بررسی می شوند.
استریوسکوپ جیبی ( Pocket Stereoscopes ):
استریوسکوپ جیبی از دو عدسی بر روی یک پایه تشکیل شده است. در این نوع، فاصله مرکز دو عدسی از یکدیگر 75 – 55 میلی متر، قابل تغییر است. این فاصله معادل فاصله بین مردمک دو چشم است. در بعضی از انواع، این فاصله ثابت و معادل با فاصله متوسط بین دو چشم، یعنی 65 میلی متر می باشد.
بزرگ نمایی این استریوسکوپ ها بین 3 – 2 برابر می باشد. در موقع کار با این دستگاه، در هر مرتبه، یک سوم پوشش مشترک یک جفت عکس هوایی می تواند برجسته دیده شده و مورد تفسیر و اندازه گیری قرار گیرد. ضمناً برای دیدن یک سوم دیگر، می توان جای عکس رو و عکس زیر را عوض نمود و برای بقیه که ظاهراً غیر قابل دید است، باید لبه عکس رویی را برای برجسته بینی با انگشت کمی بالا گرفت.

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
steroskope_2034673_4207.zip2.3 MB